DUNS

Platforma UPIK® służy jako unikalny, jednolity i międzyfirmowy system identyfikacji.Numer D&B D-U-N-S® jest kluczem do unikalnego w skali światowej przypisywania podmiotów gospodarczych i partnerów biznesowych za pośrednictwem UPIK®.

UPIK® został opracowany przez Niemieckie Stowarzyszenie Przemysłu Motoryzacyjnego (VDA) i Niemieckie Stowarzyszenie Przemysłu Chemicznego (VCI) wraz z Dun & Bradstreet Germany.

Identyfikacja za pośrednictwem UPIK® jest skierowana przede wszystkim do wszystkich zakładów, lokalizacji i adresów dostaw w branży motoryzacyjnej, chemicznej i dostawców.

Numer D&B D-U-N-S® (Data Universal Numbering System) to „niemówiący” 9-cyfrowy klucz numeryczny umożliwiający unikalną identyfikację partnerów biznesowych na całym świecie. Został wprowadzony przez D&B w 1962 roku i jest obecnie kluczem do danych o kilkuset milionach prywatnych firm i instytucji publicznych na całym świecie.

Obecnie numer DUNS stał się standardem, rozpoznawanym, wykorzystanym i wymaganym przez ponad 50 globalnych organizacji handlowych i przemysłowych łącznie z Rządem USA i Australii. Jest jedynym w swoim rodzaju wskaźnikiem, który stanowi potwierdzenie rejestracji i prowadzenia działalności przez podmiot gospodarczy. DUNS stosują tacy użytkownicy jak Komisja Europejska czy np. ONZ. Baza danych DUNS zawiera ponad 300 milionów wpisów dla firm na całym świecie.

https://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/1456312,co-to-jest-numer-duns-jak-mozna-go-uzyskac-kto-moze.html

kanał na Telegram z bazą screen https://t.me/dunsipisma

Tagi:

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powiązany post